Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej w Tylawie

20 czerwca br. został wmurowany kamień węgielny pod budowę sali gimnastycznej w Tylawie, na którą od lat czekali uczniowie. Prace budowlane rozpoczną się niebawem, a w przyszłym roku planowane jest zakończenie inwestycji.

Uroczystość rozpoczął dyrektor Szkoły Podstawowej w Tylawie Aleksander Kosior, który podkreślił, że powstająca sala gimnastyczna jest spełnieniem marzeń uczniów, rodziców i nauczycieli. To obiekt, który pozwoli na prowadzenie zajęć sportowych we właściwych warunkach. Na okoliczność rozpoczęcia inwestycji został przygotowany program artystyczny pod hasłem „Marzenia się spełniają”.

Akt erekcyjny rozpoczynający  budowę został podpisany i włożony do specjalnej kapsuły, która została wmurowana przez uczestników uroczystości.

2022-06-22
B. Pudło

Zawiadomienie o LVIII sesji Rady Miejskiej w Dukli

Z A W I A D O M I E N I E

Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz.U. z 2022 r. poz.559 ze zmianami

na dzień 29 czerwca 2022 r. (środa) o godz.16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli LVIII sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2022-06-21

Szukamy właściciela psa

Szukamy właściciela psa, którego znaleziono w miejscowości Teodorówka, miał na szyi gruby łańcuch. Aktualnie przebywa w Gabinecie Weterynaryjnym w Nowym Żmigrodzie.

Prosimy o kontakt pod numerem tel. 134329171.

2022-06-20

XXI Przegląd Chórów Kościelnych i Cerkiewnych

Po raz XXI śpiewali dla  Jana Pawła II i św. Jana z Dukli

12 czerwca br. już po raz 21. począwszy od 2000 roku w dukielskim Sanktuarium św. Jana z Dukli  zaśpiewały chóry kościelne, po dwuletniej przerwie ze względu na pandemię, również w tym roku w okrojonym składzie bez chórów cerkiewnych.

Przegląd odbył się w ćwierć wieku po pobycie na dukielskiej ziemi obecnie już Świętego Jana Pawła II.  Przybyłych na koncert słuchaczy: kapłanów, parlamentarzystów, samorządowców gminnych, powiatowych i wojewódzkich przywitała prowadząca koncert Ewa Bukowiecka ze Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Krystyna Boczar-Różewicz

Jubileusz 25. lecia pielgrzymki Jana Pawła do Dukli

i kanonizacji św. Jana z Dukli

W sobotę 11 czerwca 2022 roku w Sanktuarium Świętego Jana z Dukli o godz. 11.00 odbyła się uroczysta eucharystia z okazji 25. rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Dukli, który przybył do nas osobiście 9 czerwca w 1997 roku, aby kanonizowań naszego rodaka bł. Jana z Dukli. Eucharystii przewodniczył Metropolita Lwowski  ks. Abp Mieczysław Mokrzycki, który wygłosił piękne kazanie.

Krystyna Boczar-Różewicz

Lekcja z wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Miejskim w Dukli

W piątek 10 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Dukli uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego spotkali się w ramach lekcji z wiedzy o społeczeństwie z zastępcą burmistrza Dukli Łukaszem Pirogiem. Burmistrz opowiedział im o zadaniach Rady Miejskiej w Dukli - organu uchwałodawczego, jak również o zadaniach burmistrza – organu wykonawczego gminy, który do realizacji zadań i uchwał Rady Miejskiej ma organ administracyjny, którym jest urząd. Uczniowie spotkali się z burmistrzem Andrzejem Bytnarem. Odwiedzili także Urząd Stanu Cywilnego i Ewidencję Ludności. Tam dowiedzieli się od strony praktycznej, jakie zadania są tam wykonywane.

kbr

2022-06-15

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza

Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar uzyskał absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2021 podczas sesji Rady Miejskiej w Dukli, która odbyła się 14 czerwca 2022 roku.

Radni, po zapoznaniu się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, sprawozdaniem rocznym z wykonania budżetu gminy, sprawozdaniem finansowym oraz raportem o stanie gminy Dukla, jednogłośnie udzielili absolutorium burmistrzowi Dukli, stwierdzającego prawidłowość działania finansowego w roku 2021.

Za udzieleniem absolutorium głosowało 15 radnych.

Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar podziękował za udzielenie absolutorium i zaznaczył, że to wynik pracy wielu osób, mieszkańców, pracowników urzędu, jednostek organizacyjnych. Podziękował również radnym i sołtysom za współprace.