Bezpłatny kurs języka angielskiego

W Gminie Dukla trwa nabór na całkowicie darmowe kursy z języka angielskiego. Obecnie rozpoczęły się cztery kursy: dwa w Dukli, jeden w Iwli oraz jeden w Wietrznie. Kolejne grupy są w trakcie organizacji. W każdej miejscowości/wsi, gdzie zbierze się 12 osób, kurs może ruszyć!

Jest mnóstwo powodów, dlaczego warto się uczyć tego języka. Jest on nie tylko liderem komunikacji, już teraz 1/4 światowej populacji mówi po angielsku, a kolejne miliony się go uczą. Szacuje się, że do 2050 roku połowa świata będzie się nim komunikować. Umiejętność posługiwania się językiem obcym, jest to umiejętność równie ważna, co znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy czy wiedza na temat rozwoju i psychologii dziecka. Niezależnie czy celem jest podróżowanie po świecie, poznawanie innych kultur czy ludzi, którzy mówią po angielsku, rozwój kariery międzynarodowej, biznesu czy nauka za granicą – angielski pomoże osiągnąć te cele. Kurs języka angielskiego, który jest skierowany jest do osób:

• powyżej 25 roku życia,
  • zamieszkujących województwo podkarpackie,
  • pracujących, uczących się, bądź bezrobotnych,
  • z własnej inicjatywy zainteresowanych nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem swoich umiejętności językowych.

Szczególnie poszukiwane są osoby posiadające wykształcenie średnie, osoby w wieku 50+ oraz osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności (nie są to warunki konieczne, zgłosić może się każdy mający 25 lat).

W ramach bezpłatnego szkolenia zapewnione jest:

• 120 godzin nauki języka angielskiego z wykwalifikowaną kadrą lektorów (zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu),
  • materiały szkoleniowe – podręcznik z ćwiczeniami,
  • egzamin zewnętrzny z międzynarodowym certyfikatem potwierdzającym znajomości języka.

Celem kursu jest nabycie przez uczestników podstawowych kompetencji językowych na poziomie A1-A2. Kursanci poznają zwroty i wyrażenia niezbędne
w podstawowej komunikacji w języku angielskim w różnych sytuacjach życiowych, z którymi uczestnicy mogą się spotkać w czasie wyjazdu za granicę lub w pobieżnych kontaktach
z obcokrajowcami w Polsce. Nacisk położony jest na praktyczne użycie języka angielskiego
w mowie oraz rozumienie podstawowych zwrotów w wyuczonych i przewidywalnych kontekstach.

Bezpłatne kursy językowe są realizowane w ramach projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu,

Justyna Zimny-Frużyńska
695-422-499