- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
- Wybory na sołtysów i przewodniczącego zarządu osiedla 2025
Mieszkańcy Gminy Dukla uczcili Święto Niepodległości
11 listopada 2018 roku to wyjątkowa data w dziejach historii Polski. To 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego uroczystości związane z tym wielkim, narodowym świętem były hucznie obchodzone w całym kraju. Również Gmina Dukla włączyła się w uświetnienie tego Jubileuszu, aby dać wyraz szacunku dla tych, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju.
W organizację obchodów zaangażowani byli: Burmistrz Dukli, Ośrodek Kultury w Dukli, Klasztor OO. Bernardynów w Dukli oraz Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół nr 1 w Dukli. Obchody związane z 100. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą za Ojczyznę w Klasztorze OO. Bernardynów o godz.11.00, której przewodniczył biskup Kazimierz Górny. Chór Sancta Familia z Rzeszowa pod batutą Andrzeja Szypuły oraz schola działająca przy klasztorze zadbali o oprawę muzyczną. Po mszy św. uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Dukli rozpoczęli okolicznościową akademię, po której zostały złożone wieńce i kwiaty przy Krzyżu Pojednania. Po oddaniu hołdu, rozpoczął się przemarsz do dukielskiego parku. Orszak prowadzili: III Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej z Rzeszowa pod dowództwem płk Rafała Jarosza, żołnierze z krośnieńskiej kompanii terytorialnej służby wojskowej III Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej z ppor. Arturem Romanowskim, następnie 8 Pułk Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego z Krakowa, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dukli na czele z prezesem Andrzejem Ukleją i komendantem gminnym Wiktorem Madejem, 6. Drużyna Harcerska „ISKRA" z Dukli, 14. Drużyna Harcerska „Watra” z Równego, poczty sztandarowe ZS nr 2 w Dukli, SP w Głojscach i SP w Równem.
W parku, udostępnionym przez rodzinę Tarnowskich, odbył się pokaz musztry paradnej i umiejętności jeździeckiej kawalerzystów 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Następnie, uroczystości przeniosły się na dukielski rynek, gdzie odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zorganizowane przez Ośrodek Kultury w Dukli. Najmłodsi z rąk burmistrza Dukli Andrzeja Bytnara otrzymali, przygotowane na tę uroczystość, pamiątkowe kubki. Każdy mógł rozgrzać się przy ognisku, rozpalonym nieopodal ratusza, wypić gorącą herbatę i posilić się pyszną wojskową grochówką.
11 listopada był dniem szczególnym dla każdego Polaka. Tego dnia byliśmy wszyscy razem bo to święto naszej narodowej dumy i radości z życia w wolnym kraju.
Agnieszka Matusik