- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
- Wybory na sołtysów i przewodniczącego zarządu osiedla 2025
401 instalacji OZE
Znamy już liczbę gospodarstw domowych gminy Dukla, które złożyły deklaracje przystąpienia do projektu "Wsparcie energetyki rozproszonej wśród mieszkańców gminy Dukla", którego celem jest redukcja emisji CO2 oraz zwiększenie poziomu produkcji energii ze źródeł odnawialnych. 15 lutego bieżącego roku została stworzona ostateczna lista uczestników projektu. Lista jest dostępna w Urzędzie Miejskim w Dukli, w pokoju 204 w godzinach pracy urzędu.
Nabór deklaracji rozpoczął się 17 stycznia b.r. o godz. 7:00 i zakończył się 31 stycznia o godzinie 17:00. Łącznie wpłynęło 367 kompletnych deklaracji, w których część gospodarstw domowych deklarowało chęć montażu dwóch instalacji. Ostatecznie zakwalifikowanych zostało 401 instalacji, natomiast jedna instalacja znalazła się na liście rezerwowej. Największą popularnością cieszyły się kolektory słoneczne, ponieważ chęć ich zainstalowania wyraziło aż 215 gospodarstw (109 gospodarstw - zestaw 2 kolektorów i 106 gospodarstw - zestaw na 3 kolektory słoneczne). Panele Fotowoltaiczne cieszyły się również dużą popularnością i zostało na nie złożonych 110 deklaracji (na instalacje o mocy do 2,2 kW - 7 deklaracji, na instalacje o mocy 3,2 kW - 41 deklaracji, na instalacje o mocy do 4,2 kW - 52 deklaracje, instalacja o mocy do 5,2 kW - 10 deklaracji + 1 na liście rezerwowej). Na kolejnym miejscu znalazły się powietrzne pomy ciepła, na które wpłynęło 60 deklaracji (ze zbiornikiem do 220 l - 26 osoby i ze zbiornikiem do 320 l - 34). Najmniej chętnie mieszkańcy gminy deklarowali chęć instalowania kotłów na biomasę, ponieważ wpłynęło tylko 16 deklaracji (kocioł o mocy: 15kW - 4 osoby, 20kW - 6 deklaracji, 25kW - 6 osób). Wykres 1. Liczba deklaracji zakwalifikowanych do realizacji w projekcie z podziałem na typ instalacji.
Obecnie trwa przygotowanie wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, który zostanie złożony w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie do 2 marca bieżącego roku i zostanie poddany weryfikacji. Wyniki oceny wniosku powinniśmy poznać w pierwszej połowie III kwartału 2017 roku. Zapraszamy do śledzenia naszej strony www.dukla.pl, na której będą zamieszczane najnowsze informacje dotyczące projektu.
Paweł Puchalik