- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
- Wybory na sołtysów i przewodniczącego zarządu osiedla 2025
W 20. rocznicę pobytu i kanonizacji w Dukli
W 20. rocznicę pobytu i kanonizacji w Dukli
W tym roku przypada 20. Rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Dukli, który przybył tu aby kanonizować naszego największego rodaka św. Jana z Dukli. Pobyt papieża w Dukli i kanonizacja św. Jana z Dukli to niezaprzeczalnie największe wydarzenie w ponad jej 650 letniej historii. Święty Jan z Dukli długo czekał na kanonizację, natomiast św. Jan Paweł II jest jednym z najszybciej kanonizowanych świętych. Koncert fortepianowy w wykonaniu francuskiego pianisty Serge’a Paloyan’a rozpoczął uroczystości upamiętniające to doniosłe i ponadczasowe wydarzenie.
22 kwietnia w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli odbył się koncert fortepianowy w wykonaniu francuskiego pianisty Serge’a Paloyan’a. Ten europejskiej klasy pianista przybył do Dukli za sprawą ks. Ryszarda Szwasta, z którym przyjaźni się jeszcze od czasu jego pobytu i pracy we Francji. Gości przywitał i sylwetkę artysty zaprezentował dyrektor Muzeum Historycznego – Pałac w Dukli Waldemar Półchłopek. Godzinny koncert był duchową ucztą nie tylko dla melomanów, ale jak sądzę dla wszystkich, którzy wypełnili salę koncertową w dukielskim muzeum. Artysta grał utwory Chopina: polonezy, nokturny, walce i preludia. Owacje na stojąco świadczyły o klasie koncertu, artysta bisował. Na zakończenie słuchacze zaśpiewali 100 lat artyście. Ksiądz prałat Stanisław Siara i o. gwardian Michaesz Okoński pobłogosławili uczestników, którzy na zakończenie koncertu odmówili modlitwę.
Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar podziękował artyście i wręczył prezent od mieszkańców gminy Dukla ikonę Matki Boskiej Poczajowskiej, namalowanej przez mieszkankę gminy Dukla Barbarę Marchewkę z Pałacówki, sekretarz gminy Dukla wręczyła kwiaty. W uroczystym koncercie wziął udział starosta krośnieński Jan Juszczak, a także wielu innych zacnych gości. Po koncercie odbył się mały poczęstunek. Organizatorami koncertu byli: Gmina Dukla i Muzeum Historyczne –Pałac w Dukli.
Krystyna Boczar-Różewicz
Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Ryszardowi Szwastowi z Iwli za wspaniały pomysł i zaproszenie Serge’a Paloyan’a do Dukli. Chcemy więcej takich koncertów.
Organizatorzy