- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
- Wybory na sołtysów i przewodniczącego zarządu osiedla 2025
„ Z Rodziną w kosmos, po proziaka, na mecz…”, czyli święto Rodzin w Nowej Wsi!
W dniach 15- 16 lipca br. w Nowej Wsi realizowany był przez Stowarzyszenie „Razem lepiej” projekt pn. :„Z rodziną w kosmos, po proziaka, na mecz…”. Zadanie mogło zostać przeprowadzone dzięki dofinansowaniu z Gminy Dukla oraz budżetu Województwa Podkarpackiego z zakresu wspierania dziecka, rodziny i systemu pieczy zastępczej w ramach „Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014-2020. Cel szczegółowy: Wzmocnienie profilaktyki na rzecz prawidłowego funkcjonowania rodziny i odpowiedzialnego rodzicielstwa.
W ramach projektu 15 lipca br. odbyły się wielopokoleniowe warsztaty kulinarne. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze swoimi rodzicami, opiekunami bądź dziadkami. Uczestnicy wspólnie poznawali tradycje kulinarne okraszone etnograficznymi ciekawostkami. Impulsem do zorganizowania działań była świadomość, że starodawne przepisy są bardzo często zapomniane i zaszufladkowane. Młodzi ludzie żyjący w biegu, z dala od zdrowego żywienia zapominają o roli swych przodków, ponadczasowych recepturach czy oryginalnych przepisach. Wstydzą się tradycji, a tym samym tracą okazję do jej świadomego kultywowania. Był to nade wszystko doskonały pretekst by przypomnieć sobie o zaletach rodzimych wyrobów, okazja do poszukiwań lokalnych smaków, powrotów do dań z czasów dzieciństwa, a także unowocześnienie codziennej, kulinarnej klasyki. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, dzięki czemu przeżywaliśmy nie tylko pracowity, ale przede wszystkim wspaniały, radosny i rodzinny czas.
Niedziela, 16 lipca br. poświęcona była aktywnemu popołudniu z Rodziną. W ramach zajęć odbyły się różnorodne działania rekreacyjno- integracyjne. Dzieci ze swoimi rodzicami, opiekunami bądź dziadkami spędziły ciekawy czas przy zabawie z animatorami, grach planszowych czy wspólnej zabawie. W trakcie imprezy można było spróbować dań przygotowanych na warsztatach kulinarnych. Radości, szaleństw i uśmiechu nie było końca.
Rodzina to coś więcej aniżeli więzy krwi. To codzienna życzliwość, serdeczność, zaufanie i wzajemna pomoc. To największe błogosławieństwo, bezustanna troska. Rodzina to centrum wszechświata, stąd bardzo cieszy fakt, ze zarówno przybyłe na wydarzenia rodziny jak i nasza rodzinna społeczność lokalna udowodniły, że nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały, że to w grupie tkwi największa siła i ponadczasowa wartość. Przekaz ten potwierdza, że warto działać!
Teresa Belcik
Prezes Stowarzyszenia „Razem lepiej”