Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

I PODKARPACKI KONKURS LITERACKI ZA ROK 2007 pod hasłem PODKARPACKI PEGAZ

W dniu 3 kwietnia 2008 roku w Studio Radia Rzeszów odbędzie się finał I Podkarpackiego Konkursu Literackiego pod hasłem PODKARPACKI PEGAZ. Będzie to ważne wydarzenie z punktu widzenia twórców oraz miłośników dziedziny literackiej, zorganizowane przez Podkarpacki Instytutu Książki i Marketingu, firmę EMPiK oraz Polskie Radio Rzeszów, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Zbigniewa Cholewińskiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Do współpracy zaproszono także Nową Okolicę Poetów, oraz firmę AEB. Konkurs, to niezależna impreza kulturalna organizowana podczas pierwszego dnia Targów Książki i Poligrafii w Rzeszowie. Głównym celem konkursu jest promowanie książek napisanych przez podkarpackiego autora. Wydarzenie to ma wyjątkowy charakter, ze względu na udział dużej liczby osób z podkarpackiego świata kultury, nauki i sztuki. Jest to okazja do wypromowania lokalnych oraz regionalnych autorów i nagrodzenia ich dorobku artystycznego.
W konkursie uczestniczyć mogą książki reprezentujące wszystkie gatunki literackie. Nagroda główna przyznana zostanie w trzech kategoriach: podkarpacka książka roku, podkarpacki autor roku oraz podkarpacki książkowy debiut roku. Z konkursu wykluczone są prace zbiorowe i wszelkiego rodzaju opracowania. Mogą za to startować w nim wszelkie gatunki literackie, w skład których wchodzą również eseje, autobiografie czy pamiętniki oraz humanistyka o wybitnych wartościach literackich. Doskonałą okazją do zapoznania się z nominowanymi autorami w/w kategorii będzie cykl spotkań zorganizowany w trakcie Plebiscytu w Salonie EMPiK. Laureaci zostaną wyłonieni przez mieszkańców Podkarpacia. Głos na ulubionego autora będzie można oddać za pośrednictwem strony www.podkarpacki pegaz.rzeszow.pl. Ogłoszenie wyników odbędzie się w studio Radia Rzeszów 3 kwietnia 2008 roku w ramach Międzynarodowych Targów Książki i Poligrafii.

Do Konkursu mogą przystąpić stowarzyszenia literackie, uczelnie wyższe, literaci, wszystkie wydawnictwa, które w danym roku kalendarzowym wydały publikację podkarpackiego autora z dziedziny szeroko pojętej humanistyki. Do konkursu można zgłosić najwyżej trzy publikacje. Utwór musi być napisany w języku polskim, przez literata wywodzącego się z Podkarpacia. Utwór musi być również opublikowany po raz pierwszy w roku poprzedzającym przyznanie nagrody (pomiędzy 01.01.2007 - 31.12.2007). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2008r.

Celem inicjatywy jest promocja kultury wśród mieszkańców naszego regionu. Jest to doskonała szansa do zaprezentowania się twórców literackich pochodzących z tego regionu Polski. Dzięki konkursowi Podkarpacki Pegaz mieszkańcy Podkarpacia będą mogli poznać autorów książek poprzez m. in. przybliżenie ich sylwetek w audycjach Radia Rzeszów, które to razem z TVP Rzeszów sprawuje patronat medialny całej imprezy oraz podczas cyklu spotkań w salonach EMPiK, gdzie osobiście będzie można poznać podkarpackich pisarzy.

Fundatorem nagrody literackiej Podkarpacki Pegaz jest Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Nowa Okolica Poetów. Jednym z darczyńców jest również papiernia Cezex, drukarnia Atrium, oraz Organizatorzy.

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Syniec
tel. /17/ 862 03 84
kom. + 48 604 603 768
e-mail: redakcja@instytutksiazki.rzeszow.pl
www: www.instytutksiazki.rzeszow.pl

Do pobrania:
Regulamin I Podkarpackiego Konkursu Literackiego za rok 2008 ph. "Podkarpacki Pegaz"
Wniosek zgłoszenia do Konkursu Podkarpacki Pegaz

2008-02-05

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.