Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Jesteśmy częścią przyrody

Konkurs wiedzy ekologicznej


Żyjemy w świecie, który jest coraz bardziej zmechanizowany i zurbanizowany. Zanieczyszczenia, nowoczesne technologie, przemysł- to wszystko sprawia, że natura z każdym rokiem staje się uboższa.
Dopóki, idąc na spacer, możemy podziwiać zawilce, pierwiosnki czy przylaszczki na skraju leśnego zagajnika, cieszyć się obecnością bazi na wierzbach i wsłuchiwać w wieczorne kumkanie żab, dopóty możemy czuć się częścią przyrody, małym ogniwem w jej wiekowych trybach. Ale by tak było musimy dbać o otaczające nas środowisko, o to miejsce na ziemi, które zostało nam dane, a my jesteśmy zobowiązani pozostawić go w dobrym stanie dla potomnych. A zatem od naszej postawy szacunku do tego, co stworzyła przyroda, zależy, jak będzie wyglądała nasza planeta w przyszłości.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wiosnę, a ona jak zwykle pojawia się zaklęta w zieleni liści, tęczy kwiatów, świeżości trawy.... Ale wiosna to również okazja do przypomnienia w różnej formie, o pięknie przyrody i zasadach jej ochrony.
Jak co roku w miesiącu obchodów Dnia Ziemi organizowane są różnego rodzaju imprezy tematyczne. W naszej Gminie po raz IV został zorganizowany Gminny konkurs wiedzy ekologicznej w dwóch kategoriach: dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjów.
W tegorocznym konkursie wzięło udział: 17 uczniów szkół podstawowych i 20 gimnazjalistów.
Konkurs odbywał się w dwóch etapach tj. etap szkolny z którego wyłonieni byli laureaci do konkursu gminnego. Prawie wszystkie szkoły (oprócz Iwli i Głojsc) bardzo angażują się w przygotowania uczniów do tego konkursu za co serdecznie dziękuję prowadzącym pedagogom jak i dyrektorom szkół biorącym udział w konkursie.
Komisja w składzie: Halina Cycak - przewodnicząca, Maria Walczak, Bartosz Szczepanik, Artur Paczkowski dokonała oceny prac konkursowych i postanowiła przyznać następujące miejsca:

Szkoły Podstawowe:
Paulina Mrówka - SP Tylawa - 1. miejsce, Anna Kordyś - SP Tylawa - 2., Paweł Milan- SP Jaśliska - 3.

Gimnazja:
Beata Jastrząb - Gimnazjum Wietrzo - 1. miejsce, Klaudia Bukowczyk - Gimnazjum Równe i Dominika Winnicka - Gimnazjum Jaśliska - 2., Monika Michalak - Gimnazjum Jaśliska - 3.

Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję i zapraszam na wręczenie nagród, które odbędzie się w dniu 3 maja br. w dukielskim kinie.

Halina Cycak

2009-04-30

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.