Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

System Informacji Prawnej LEX w Bibliotece Publicznej w Dukli

W kwietniu br. w Bibliotece Publicznej w Dukli został zainstalowany System Informacji Prawnej LEX. Zapraszamy wszystkich poszukujących informacji z dziedziny prawa do bezpłatnego korzystania z tego programu.
System Informacji Prawnej LEX jest profesjonalnym narzędziem przygotowanym z myślą o wszystkich, którzy potrzebują aktualnej i kompleksowej informacji prawnej. Zakupiona przez nas wersja LEX GAMMA to obszerne zestawienie metryk i tekstów aktów prawnych opublikowanych w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim. LEX GAMMA oferuje również komplet orzeczeń opublikowanych w zbiorach urzędowych sądów oraz pozostałych zbiorach orzecznictwa, jak również orzeczenia niepublikowane, dla których System Informacji Prawnej LEX jest pierwszym źródłem publikacji. Ważnym elementem programu jest jego zawartość praktyczna - wzory umów i pism procesowych, akty korporacyjne czy kalkulatory.
Zakupiono również moduł Komentarze, czyli zbiór komentarzy i monografii autorstwa wybitnych autorytetów środowiska prawniczego.
Zawartość programu sukcesywnie powiększa się o nowe publikacje renomowanych wydawnictw. Dzięki Komentarzom użytkownik zyskuje dostęp do publikacji bieżących, pisanych na zamówienie Wolters Kluwer Polska, obejmujących swoim zakresem nowelizacje ustaw ze wszystkich dziedzin prawa.
Należy także zaznaczyć, że program ten jest co miesiąc aktualizowany. Zakup programu LEX to dość kosztowna inwestycja, jednak mamy nadzieję, że system ten będzie dobrze służyć naszym Czytelnikom. Zatem zapraszamy do biblioteki!

Joanna Szczurek
Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dukli

2009-05-06

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.