Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Zachować dla przyszłych pokoleń

19 lipca odbyły się już 5. edycja Spotkań Folklorystycznych w Łękach Dukielskich, których przesłaniem jest: "Zachować dla przyszłych pokoleń". Patronat honorowy nad impreza objął przewodniczący rady Miejskiej w Dukli Zbigniew Uliasz.

Imprezę prowadził - z niezwykłą sprawnością Czesław Drąg z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. W Spotkaniach uczestniczyli miedzy innymi zaproszeni goście: wicemarszałek województwa Podkarpackiego Bogdan Rzońca, starosta krośnieński Jan Juszczak, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Krężałek, burmistrz Gminy Dukla Marek Górak, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli. Zbigniew Uliasz, sekretarz Gminy Mirosław Matyka , dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli p. Wiesław Jakimczuk, radny RM w Dukli Stanisław Węgrzyn, sołys Łek Dukielskich Tomasz Wegrzyn, Emilia Wojtuń przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet w Skołyszynie, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w łekach Dukielskich Krystyna Delimata. Delegacja zaprzyjaźnionej Cerniny ze Słowacji na czele ze starostką p. Heleną Madzinovą Nie zabrakło komendanta OSP w łękach Dukielskich Tadeusza Wierdaka i księży : proboszcz parafii rzymsko-katolickiej ks. Alojzego Szweda i proboszcza parafii polsko-katolickiej ks. Romana Jagiełło

Wystąpiły zespoły: "Lisznianie" Lisznej k/Sanoka, "Lisowianki" isowa, "Stryki" ze Strzyżowa, "Tyczyniacy z kapelą Wójta Tycznera" z Tyczyna oraz polonijne, dziecięce zespoły "Tatry" z Oshawa /Kanada/ i "Karolinka" z Brześcia /Białoruś/. Były one uczestnikami VII Festiwalu Dziecięcych Zespołów Polonijnych w Iwoniczu Zdroju. To wspaniałe muzykowanie na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. A dziecięce zespoły polonijne dały wspaniały popis tańca, śpiewu, co na długo pozostanie w pamięci licznej widowni. Ja bardzo lubię tańczyć i śpiewać w zespole, bo to piękna muzyka i to kultura naszych przodków, mojej babci i mojego taty -powiedziała Kasia z Oshawy z zespołu "Tatry".
Zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki ufundowane przez WDK w Rzeszowie oraz dyplomy od organizatora. Dodatkowo zespoły polonijne otrzymały /dla każdego członka zespołu/ upominki od Gminy Dukla, a wręczał je przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Uliasz.
Nie zabrakło ludowych twórców, których w tym roku reprezentowali: Urszula Marchewka /rzeźba, batik, malarstwo/, Jan Jucha /rzeźba/, Janina Pieniążek /malarstwo/, p. Marek Słabczyński /rzeźba/, Krystyna Krzywda /haft, koronkarstwo/.
A Muzeum-Izba Pamięci wsi Łęki Dukielskie było licznie odwiedzane przez uczestników Spotkań.Nie zabrakło też jadła staropolskiego, które serwowały panie z Kół Gospodyń z gminy Skołyszyn: z Lisowa, Przysiek, Święcan i Siepietnicy.
Loteria fantowa, której główną atrakcją była losowana na końcu imprezy drukarka ufundowana przez firmę BIUROSERVICE z Krosna. Miała duże powodzenie.Za specjalne zasługi dla naszego Stowarzyszenia dyplomem i statuetką uhonorowany został p. wicemarszałek Bogdan Rzońca. Spotkania zakończyły się tradycyjnie zabawa przy muzyce zespołu Lombardino.
Organizatorzy dziękują bardzo za wsparcie finansowe: Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie, Starostwu Powiatowemu w Krośnie, Gminie Dukla , pp. Niekowalów - Materiały budowlane skład w Kobylanach,, p. Stanisławowi Kuźniar - Firma BIUROSERWIS w Krośnie przy ul. Składowej, pp. Zofii i Stanisławowi Jasłowskim - Hurtownia ZOSTAŃ w Krośnie przy ul. Podkarpackiej , p. Lucjanowi Waśko - prezesowi zarządu Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej SOPEX w Krośnie przy ul Składowej 2, p. Andrzejowi Krężałek- KHS w Krośnie oraz p. Janowi Skibie i Stanisława Kulasiowi - Huta szkła "FANTAZJA" z Zalesia.

Więcej zdjęć w galerii >>>

Henryk Kyc

2009-07-24

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.