Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Nie mógł nie powstać... 10 lat UKS TKKF Dukla

Uczniowski Klub Sportowy TKKF Dukla, prowadzący sekcję tenisa stołowego, świętuje w tym roku 10. lecie działalności. Jest się czym chwalić, bo sukcesów było wiele. Z okazji jubileuszu odbyło się spotkanie zawodników, działaczy, trenerów, władz miasta, sponsorów w sobotę 15 sierpnia w Muzeum Historycznym- Pałac w Dukli.

Zenon Leńczyk pierwszy prezes przedstawił historię klubu, który powstał 14 lipca 1999 roku. - Dzieci grały w pingponga na korytarzu w szkole. Ich opiekunem był nauczyciel wychowania fizycznego Marek Nawracaj. Zainteresowanie dzieci i młodzieży było tak duże, że postanowiliśmy założyć klub, który nie mógł nie powstać - wspomina Zenon Leńczyk W skład pierwszego zarządu weszli również: Henryk Jankowski (skarbnik), Bogusław Szczurek (sekretarz) oraz Halina Kozubal i Jan Dembiczak, który jednocześnie został instruktorem. Dwie drużyny przystąpiły do rozgrywek - jedna w klasie okręgowej, druga w klasie A. Mieliśmy jeden nienajlepszy stół. Wszystkie mecze graliśmy na wyjazdach, najczęściej w Nowym Żmigrodzie - wspomina Jan Dembiczak, który swoja karierę rozpoczął od tenisa stołowego. Brał udział w finale drużynowych mistrzostw Polski juniorów w Gdańsku i grał przeciwko takim zawodnikom jak Andrzej Grubba, Leszek Kucharski, Stefan Dryszel. Obecnie pracuje w klubie z najmłodszymi - chętnych jest wielu, ale jest też duża rotacja, zostają najwytrwalsi. Teraz w klubie warunki są bez porównania lepsze aniżeli 10 lat temu. Chcemy pracować, bo widzimy, że dzieci mają zajęcie. Władze gminy nas wspierają, bez ich pomocy byłoby ciężko - mówi Stanisław Paszek, obecny prezes. Młodzież jest znakomita, ma wolę walki. Już w pierwszym sezonie drużyna awansowała do III ligi seniorów, a druga drużyna do klasy okręgowej. Awans do III ligi wywalczyli: Jan Dembiczak, Tomasz Leńczyk, Łukasz Jankowski, Tomasz Kozubal, Piotr Piróg, Piotr Barsznica i Łukasz Stasia. W III lidze UKS TKKF grał osiem sezonów (spadli sezonie 2007/2008).

Jubileusz

był okazją do uhonorowania zawodników, jak również osób, które swoją pracą i poparciem przyczyniły się do rozwoju klubu. Medale "za godne reprezentowanie UKS TKKF Dukla" zawodniczkom i zawodnikom wręczali prezes klubu Stanisław Paszek i Barbara Tereszkiewicz-Stach z Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Okolicznościowe statuetki w kształcie rakiety pingpongowej otrzymali: burmistrz gminy Dukla Marek Górak, prezes podokręgu krośnieńskiego PO-ZTS Franciszek Furtak, instruktor tenisa stołowego Jan Dembiczak, dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli Wiesław Jakimczuk, prezes GKiM w Dukli Artur Wszołek, właściciel PPMD ŻwirGeo Zbigniew Trytko, . Uhonorowano także statuetkami prezesa PPM w Rzeszowie, dyrektora Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, przedsiębiorcę Józefa Głowę, prezesa TKKF w Rzeszowie Mieczysława Doskocza(byli nieobecni). Burmistrz Marek Górak przekazał na ręce prezesa Stanisława Paszka okolicznościową statuetkę, a Barbara Tereszkiewicz-Stach okazały puchar.

Obecnie w zajęciach

uczestniczy około 40 osób we wszystkich kategoriach wiekowych: żak, młodzik, kadet, junior i senior. Treningi prowadzą Jan Dembiczak i Tomasz Kozubal (wychowanek klubu). Prezes Stanisław Paszek podkreśla, że klub bazuje na swoich wychowankach i w swojej dziesięcioletniej historii nie kupił żadnego zawodnika. W sezonie 2008/2009 drużyny UKS grały w IV i V oraz w lidze juniorek, ale ambicje w klubie są wyższe, mianowicie powrót do III ligi.

kbr
2009-08-21

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.