Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Przygotowania do WOŚP 2010 w Krośnie

3 listopada (środa) o godz. 18.00 w siedzibie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędzie się spotkanie organizacyjne Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na spotkaniu zostaną wybrani koordynatorzy sztabu oraz szef tegorocznego finału. Wszystkie osoby, które chcą włączyć się w organizację krośnieńskiej orkiestry są mile widziane.

Chcesz przyczynić się do pomocy dzieciom? Włączyć się w wielkie dzieło organizacji społecznej dla całego kraju? Chcesz zostać Szefem Sztabu WOŚP 2010?

Przed nami XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia 2010 r.

Zachęcam do włączenia się w tą szlachetną akcję. Potrzebujemy ludzi kreatywnych i przebojowych, którzy swoimi pomysłami sprawią, że tegoroczny finał będzie niepowtarzalny. Na spotkaniu będzie się można dowiedzieć jak wygląda organizacja sztabu oraz jak wiele pracy trzeba poświęcić, żeby zorganizować tak dużą imprezę. Będzie też okazja do poznania ludzi, którzy bezinteresownie zbierają się rok w rok i pomagają innym. Praca z nimi, to niezwykłe doświadczenie, które przydaje się na długie lata - zachęca Arkadiusz Opoń szef ostatnich dwóch finałów WOŚP w Krośnie.Tematem XVIII Finału jest tak jak w ubiegłym roku profilaktyka w dziedzinie wczesnego rozpoznania chorób nowotworowych u dzieci. Chcemy, aby kolejny finał stał się ogromną kampanią społeczną, która uświadomi rodzicom możliwości i konieczność wczesnej diagnostyki dzieci z chorobami onkologicznymi. Chcielibyśmy także, po raz drugi w naszej historii - o ile oczywiście pozwolą na to zebrane w czasie Finału środki finansowe - wspomóc wszystkie hospicja dziecięce w Polsce."W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Naszą ambicją było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice - skierowani przez pediatrę - będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki. I na ten cel zbieraliśmy pieniądze w czasie XVII Finału, który był ogromnym sukcesem (zebraliśmy ok. 40 mln zł)." - Ogólnopolski Sztab WOŚP

Nadal apolityczni, nadal niezależni, nadal całą mocą wspierający polską medycynę dziecięcą najnowocześniejszymi systemami mówimy, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! Zapraszamy Was więc do kolejnego, XVIII Finału.

Sie ma!!!
Sztab WOŚP Krosno
Foto: Przemysław Niepokój - Hepnar

2009-10-22

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.