Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Siatkarze z Dukli na 4. miejscuTurniej Piłki Siatkowej w Wojaszówce

Kolejny raz siatkarze z Dukli wzięli udział w Rodzinnym Turnieju Niepodległości w Piłce Siatkowej organizowanym po raz jedenasty przez Towarzystwo Sportowe Pro-Familia" Zawody odbywały się 29 listopada 2009 r. na dwóch salach sportowych w Szkołach Podstawowych w Wojaszówce i Niepli. W turnieju wzięło udział 15 zespołów z województwa podkarpackiego i drużyna z Vyżnego Orlika na Słowacji.

Turniej otworzył Senator RP Stanisław Piotrowicz wraz ze starostą powiatu krośnieńskiego Janem Juszczakiem, wójtem gminy Wojaszówka Stanisławem Blicharczykiem, zastępcą wójta gminy Jasło Janem Lazarem oraz dyrektorem Szkoły Podstawowej w Wojaszówce Ewą Górską.
Zespoły zostały podzielone na cztery grupy. Grupa A: Foto - Hurt Rzeszów, Belfer Tim Sanok, Reprezentacja Przybówki, Stowarzyszenie Dukla, Grupa B: Vyżny Orlik (Słowacja), Reprezentacje Bratkówki, Zespół Wojaszówki, Royale Rzeszów, Grupa C: GOSiR Jedlicze, Izol - Mont Rzeszów, Baranówka Rzeszów, Reprezentacja Wrocanki, Grupa D: Reprezentacja Osobnicy, Drużyna Komborni, Beskid Iwonicz Zdrój, Czarni Czudec.
Grupa A i B rozgrywały swoje mecze eliminacyjne w Wojaszówce a grupa C i D w Niepli. Po rozegraniu meczów w grupach, cztery najlepsze drużyny z eliminacji spotkały się w meczach półfinałowych w Wojaszówce. Z grupy występującej w Niepli awansowały drużyny z Komborni i Osobnicy natomiast z grupy występującej w Wojaszówce awansowały drużyny z Foto - Hurt Rzeszów i Stowarzyszenie Dukla.
W półfinałach Kombornia pokonała Osobnicę - 2: 0, a Stowarzyszenie Dukla przegrało z Foto - Hurt Rzeszów - 0:2. Zwycięzcą Turnieju została drużyna Foto - Hurt Rzeszów, która w finale pokonała drużynę z Komborni - 2:0. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Osobnicy, która wygrała ze Stowarzyszeniem Dukla 2:1.
Drużynę z Dukli reprezentowali: Dominik Piróg, Robert Rąpała, Maciej Chłap, Konrad Piróg, Marcin Milan, Michał Okarma, Tomasz Kowalski, Paweł Kowalski, Kamil Wierusz. W przekroju całego turnieju siatkarze z Dukli wypadli bardzo dobrze i gdyby nie kontuzje jakich doznali w trakcie trwania turnieju rozgrywający Konrad Piróg oraz kapitan drużyny Dominik Piróg lokata naszej drużyny byłaby zapewne wyższa. Ostatecznie nasi siatkarze zajęli bardzo dobre IV miejsce.
Nagrody i puchary dla wszystkich uczestników turnieju ufundowały: Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz gminy w Wojaszówce i Jaśle. Dla wszystkich drużyn organizatorzy przygotowali grawerowane puchary szklane, nagrody rzeczowe w postaci piłek siatkarskich oraz dyplomy.

Na zdjęciu: IV drużyna turnieju zespół z Dukli

/ZeL/

2009-12-02

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.