Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Niech każde serce dzisiaj bije tylko i wyłącznie dla Ciebie

8 grudnia w święto Matki Bożej Niepokalanie Poczętej ks. bp Marian Rojek celebrował mszę świętą w sanktuarium św. Jana w Dukli

Częstego gościa sanktuarium powitał o. Dobromił Godzik następującymi słowami, my Bernardyni w sposób szczególny chcemy uklęknąć przed Tobą Matko na kolana i dziękować za to, że jesteś naszą Matką i Patronką i za to, że tak często u Boga wypraszasz nam potrzebne łaski. Niech każde serce dzisiaj bije tylko i wyłącznie dla Ciebie.

Ks. biskup w homilii powiedział, że każdy grzech powoduje osłabienie woli, nawet te grzechy lekkie jakoś nas rozmiękczają, osłabiają, że mamy coraz słabszą wolę. Pewien rabin zapytał gdzie mieszka Bóg, wszyscy zgodnie odpowiedzieli, że wszędzie, a on odparł, że nie, mieszka tam gdzie pozwolimy mu wejść.

Po procesji poświęcone zostały medaliki dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej. W księdze klasztornej bp. Rojek napisał: w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny dziękujemy za zbawienie jakim nas obdarzył Jezus Chrystus i pragniemy uczyć się od naszej Matki posłuszeństwa Bogu.

Mszę świętą celebrowali księża z sąsiednich parafii, Michalici z Miejsca Piastowego, ks. dziekan Stanisław Siara, oraz o. Wiktoryn Muszyński z Ukrainy z Sudowej Wiszni, który głosił słowo Boże w dniach od 7 do 9 grudnia. Ojcowie Bernardyni przekazali wsparcie finansowe w kwocie tysiąca złotych na budowę klasztoru w Sudowej Wiszni. Uroczystości wieńczyły jubileusz 800 lecia Franciszkanów.

Stanisław Kalita

2009-12-14

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.