Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Z życia sanktuarium

W ramach rekolekcji i promocji kultu świętego Jana z Dukli gwardian klasztoru o. Krystian Olszewski był w Lipinach koło Biłgoraja, gdzie głosił kazania. Z Łukawca pochodzi arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki, a z Oleszyc pochodzi bp Marian Buczek. O. Dobromił będzie głosił rekolekcje adwentowe w Przedborzu w diecezji radomskiej, a o. Micheasz w Aleksandrowie Łódzkim. W parafiach tych Bernardyni już od 15 lat głoszą słowo Boże.

Arcybiskup Metropolita częstochowski przysłał podziękowania ojcom Bernardynom za modlitwy przy relikwiach św. Jana z Dukli. W tym roku przypada 25 lecie święceń biskupich Stanisława Nowaka.

8 listopada o. gwardian Krystian Olszewski uczestniczył w koncelebrze mszy świętej w czasie uroczystości odpustowej w Hucie Polańskiej. Znajduje się tam kościół pod wezwaniem św. Huberta i św. Jana z Dukli. Miejscowość tę prawdopodobnie założyli konfederaci barscy.

Na ręce o. gwardiana K. Olszewskiego przyszły serdeczne podziękowania od dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej za umożliwienie uczestnictwa w pielgrzymce dziękczynno- błagalnej do sanktuarium św. Jana z Dukli

Stanisław Kalita

2009-12-14

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.