Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Z życia sanktuarium

W styczniu w sanktuarium św. Jana z Dukli odbyło się spotkanie opłatkowe akcji katolickich z dwóch parafii z sanktuarium i Marii Magdaleny. Składano sobie życzenia oraz kolędowano. Prezes Towarzystwa św. Jana z Dukli Władysław Turek naświetlił sprawę wyjazdu do Lwowa na uroczystości odpustowe 8 lipca bieżącego roku. W spotkaniu uczestniczyli dziekan Stanisław Siara oraz gwardian Zdzisław Olszewski.

Również w styczniu odbyło się spotkanie osób związanych z Franciszkańskim Zakonem Świeckim.

W związku ze świętami Bożego Narodzenia do sanktuarium napłynęło sporo życzeń od wielu ludzi także od hierarchów kościoła katolickiego min. od kardynała Marian Jaworskiego ze Lwowa, kardynała Stanisława Dziwisza z Krakowa, arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, biskupa Ignacego Deca, biskupa Jana Wątroby z Częstochowy, Wiesława Lechowicza z Tarnowa i od biskupa Kazimierza Górnego i sufragana Edward Białogłowskiego z Rzeszowa oraz biskupa Kazimierza Ryczana z Kielc.

O.O Bernardyni składają również w Nowym Roku wszystkim dobrodziejom błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Jednocześnie przypominają, że za wszystkich dobrodziei w każdy czwartek odprawiana jest msza święta przy relikwiach świętego Jana.

26 grudnia mszę świętą w koncelebrze zakonników dukielskiego klasztoru odprawił bp Adam Szal. Modlono się w intencji czcicieli świętego Jana z Dukli, za archidiecezję przemyską oraz jej biskupów. Bp Adam dziękował przy relikwiach świętego Jana za 9 letnią posługę pasterską. Odbyła się także krótka adoracja żłóbka betlejemskiego przez dzieci razem z biskupem.

S Kalita

2010-01-14

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.